Porady psychologiczne

Porady psychologiczne

Poradnictwo psychologiczne to forma pomocy psychologicznej, która jest zazwyczaj krótsza od typowej psychoterapii. Z poradnictwa psychologicznego mogą skorzystać osoby będące w tymczasowym kryzysie, doświadczające chwilowych trudności w swoim życiu, wśród których można wyróżnić:

  • stres
  • obniżony nastrój
  • lęk
  • konflikty w rodzinie
  • napięcie
  • żałoba
  • problemy wychowawcze

 Aby umówić wizytę, kliknij i zadzwoń

Różnica pomiędzy poradnictwem a psychoterapią wynika z tego, że nie pracuje się nad głębszymi problemami, odczuwanymi przez pacjenta od długiego czasu, a skupia się na tu i teraz. Spotkanie z psychologiem może zakończyć się nawet na jednorazowym spotkaniu. Psycholog wspomaga pacjenta swoją wiedzą i doświadczeniem, pomaga lepiej zrozumieć problemy, z którymi zmaga się pacjent. Poradnictwo psychologiczne to pomoc w zredukowaniu napięcia i niepokoju wynikłych z trudnych sytuacji życiowych oraz wsparcie w procesie wychodzenia z kryzysu. Psycholog może pomóc w samorozwoju pacjenta, zbudować jego zdolności do samodzielnego radzenia sobie z trudnymi, stresogennymi sytuacjami.

Sesja z psychologiem to przede wszystkim rozmowa obywająca się w bezpiecznych warunkach, zapewniających poczucie prywatności. W trakcie spotkań psycholog określa jaki jest cel badania i rozmowy. Informuje również pacjenta o tajemnicy zawodowej, obowiązujących zasadach. Jeżeli pacjent uzna, że dane pytanie jest zbyt osobiste, budzi jego niepokój, może bezpiecznie odmówić udzielenia odpowiedzi. W trakcie spotkań psycholog rozmawia z pacjentem na temat jego historii, ważnych zdarzeń, emocji towarzyszących pacjentowi. Może również zapytać o rodzinę, najbliższe otoczenie. Dzięki temu psycholog może lepiej zrozumieć trudności, z którymi zgłasza się pacjent oraz jaki sposób postępowania będzie najkorzystniejszy w wychodzeniu z kryzysu.

PSYCHOLODZY

Marcin Orłowski

Marcin Orłowski

Psycholog, Psychoterapeuta psychodynamiczny

Jagoda Gajewska

Jagoda Gajewska

Psycholog, Psychoterapeuta behawioralno-poznawczy

Ewa Matuszewska

Ewa Matuszewska

Psycholog, Psychoterapeuta psychodynamiczny

Gabriela Janiszewska

Gabriela Janiszewska

Psycholog, Psychoterapeuta behawioralno-poznawczy

Magdalena Smorowska

Magdalena Smorowska

Psycholog, psychoonkolog, specjalista terapii uzależnień (w procesie certyfikacji)